fbpx
Magnesy i wypiekanki, które zrobiły moje dzieci. - Co robić z dzieckiem w domu? 2 pomysły nie tylko na czas epidemii

Co robić z dzieckiem w domu? 2 sprawdzone pomysły

Co robić z dzieckiem w domu gdy nie ma gdzie wyjść? Na zewnątrz zimno, szkoła przeniosła się do świata on-line, a atrakcje pozamykane, brrr. Niezależnie od tego czy pracujesz zdalnie, czy skorzystałaś z możliwości wzięcia opieki nad dzieckiem czy nie pracujesz w ogóle jest to olbrzymie wyzwanie. Biorąc pod uwagę to, że większość dzieci ma niespożyte pokłady energii, które rosną wprost proporcjonalnie do zmęczenia rodzica, zapewnienie im ciekawych zajęć, którymi się zajmą, nie jest proste.

Uwaga! Post sponsorowany tylko i wyłącznie przez koronawirusa.

#zostajęwdomu z dziećmi

Już wcześniej zastanawiałam się co robić z dzieckiem w domu, bo moje latorośle przechodziły jakiś czas temu grypę i 2 mniejsze infekcje, które przypałętały się po drodze. Wtedy przetestowałam 2 patenty, które pomogły nam przetrwać ten czas i spieszę donieść, że są:

a) super,
b) potrafią zająć dzieci na jakiś czas,
c) wywołują uśmiech na twarzy zarówno dziecka, jak i rodzica.

Mowa o zestawach DIY (do it yourself czyli zrób to sam). Oczywiście w wersji dla leniwych, żeby się za bardzo nie narobić 😅

Co oznacza DIY dla leniwych? Otóż jest to gotowy zestaw do kupienia w sklepie, w ramach którego można zrobić coś kreatywnego, co zostanie z dzieckiem na długo po skończeniu zabawy. Dlatego same widzicie, nie będzie to post o tym co można wyczarować z kartki, kawałka sznurka i starego kalosza. Wychodzę z założenia, że aby spędzić kreatywnie czas z dziećmi nie trzeba wcale wspinać się na wyżyny kreatywności, a użyć jedynie … sprytu. Mam również wrażenie, że większość z Was również nie ma czasu/ochoty na bardziej zaawansowane DIY. No chyba, że się mylę? 😉

Zestawy DIY, które opiszę poniżej mają dwa super aspekty:

  • dzieci mogą wykonywać prace z tych zestawów same, (wtedy masz ich z głowy), dzięki czemu pracuje u nich motoryka mała, motoryka duża i kilka innych ważnych obszarów z pewnością siebie („I can do it!”) na czele lub
  • możecie wszyscy razem wykonywać te prace, dzięki czemu zacieśniacie więź, robicie coś kreatywnego razem, rodzice się nie nudzą, dzieci tym bardziej i wszyscy są zadowoleni.
Dziewczynka podczas zabawy przy stole. - Co robić z dzieckiem w domu? 2 pomysły nie tylko na czas epidemii
Praca wre 🙂
Chłopiec podczas zabawy przy stole - Co robić z dzieckiem w domu? 2 pomysły nie tylko na czas epidemii
Chwila spokoju dla styranej matki 😅

Magnesy Colorino

Temu, kto to wymyślił należą się duże brawa i ogromne tiramisu! 😉

Co zawiera zestaw?

  • 4 magnesy,
  • kilka arkuszy kolorowych folii,
  • instrukcję.

Na czym to polega?

Dziecko lub dream team dziecko + rodzic odkleja kawałek kartki przyklejony do magnesu i przykłada w to miejsce wybraną przez siebie folię. Dociska i odrywa. Po oderwaniu arkusza folii od magnesu można zobaczyć, że jego kawałek przykleił się do magnesu. W ten sposób zapełniamy kolorową folią cały magnes, po czym przyczepiamy na lodówkę lub dajemy komuś np. w prezencie. Do kupienia ofkors w necie.

Kategoria wiekowa to wg. producenta 5+ i rzeczywiście mój 5,5 latek sobie poradził z nimi bez żadnej pomocy z mojej strony. Jednak moja 3,5 latka również miała świetną zabawę z magnesami, choć wymagała małej pomocy.

My mamy m.in. takie zestawy:

Zestawy DIY magnesów leżące na stole - Co robić z dzieckiem w domu? 2 pomysły nie tylko na czas epidemii

A z tych zestawów wyszły takie cudeńka:

Samodzielnie zrobione magnesy na lodówkę - Co robić z dzieckiem w domu? 2 pomysły nie tylko na czas epidemii
Aktualnie tak wygląda nasza lodówka

Wypiekanki

My mamy zestaw z kosmosem i zestaw z owocami:

Zestawy DIY wypiekanek leżące na stole - Co robić z dzieckiem w domu? 2 pomysły nie tylko na czas epidemii

W skład zestawu wchodzą:

  • szablon do odrysowywania,
  • folia termokurczliwa, na której odrysowuje się elementy,
  • zestaw zawieszek,
  • instrukcja obsługi.

Kategoria wiekowa wg. producenta to 6+, ale uważam, że młodsze dzieci (nawet 3-latki) poradzą sobie przy pomocy rodziców.

Na czym to polega?

Za pomocą ołówka odrysowuje się szablon na folii (może to zrobić zarówno starsze dziecko, jak i rodzic), następnie młodociany koloruje szablon, robi dziurkę za pomocą dziurkacza i wycina dzieło (dziecko – jeśli jest starsze lub ewentualnie rodzic). W ten sam sposób robimy resztę elementów szablonu. Gdy są już gotowe, rozgrzewamy do czerwoności (może niekoniecznie, bo „tylko” 160 st C, BEZ termoobiegu) piekarnik, wypiekanki rozkładamy na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i pieczemy przez 3 minuty.

W piekarniku dzieje się prawdziwy show – wypiekanki zaczynają się odkształcać, przekręcać na drugą stronę i w końcu prostować. Moje dzieci były oczarowane tym widowiskiem i nie mogły oderwać oczu od wnętrza piekarnika.

Wypiekanki leżą na blasze do pieczenia - Co robić z dzieckiem w domu? 2 pomysły nie tylko na czas epidemii
Tak wyglądają wypiekanki przed włożeniem do piekarnika
Upieczone wypiekanki leżą na blasze i stygną - Co robić z dzieckiem w domu? 2 pomysły nie tylko na czas epidemii
A tak wyglądają po wyjęciu z piekarnika – trochę się skurczyły 🙂

Po wyjęciu wypiekanek z piekarnika i ich ostudzeniu doczepiamy do nich breloczki, po czym młodzież może zdecydować, gdzie rzeczone breloczki przyczepić. Moi postawili na plecaki. Ale możliwości jest wiele – kurtka, bluza, ulubiony pluszak, tablica korkowa, piórnik itd. Do kupienia na przykład TU.

Wypiekanki na breloczku przyczepione do plecaka - Co robić z dzieckiem w domu? 2 pomysły nie tylko na czas epidemii
Gotowe wypiekanki przypięte do plecaka Antosia
Wypiekanki na breloczku przyczepione do żółtego plecaka - Co robić z dzieckiem w domu? 2 pomysły nie tylko na czas epidemii
A tu wypiekanki na breloczku przypięte do plecaka Misi.

DIY pomysłem na nudę

Muszę przyznać, że moje dzieci niesamowicie się wkręciły w robienie magnesów i wypiekanek. Same pilnowały żeby wszystkie elementy zostały zrobione i czatowały przy piekarniku. Z mojego punktu widzenia magnesy były łatwiejsze dla Misi (3,5 roku) i Antka (5,5 roku) do ogarnięcia niż wypiekanki. Przy tych drugich potrzebowali więcej naszej pomocy, ale czas spędzony razem na ich robieniu przyniósł zarówno im, jak i mnie oraz Mężowi dużo radości i satysfakcji. Pokłócili się tylko kilka razy 😂

A jeśli chodzi o kłótnie między dziećmi – to wiecie, że to normalka, prawda? 😉 Jeśli jednak chcecie wiedzieć jak pomóc dzieciom rozwiązać konflikt – zajrzyjcie tu:

Trudne emocje u dzieci - 5 przykładów działania

Skarby, które można stworzyć z tych zestawów, są po prostu ładne. Tak ładne, że na spokojnie mogą zagrać rolę przygotowanego własnoręcznie prezentu lub mogą stanowić ozdobę (lodówki lub np. plecaka).

Co robić z dzieckiem w domu przez kolejne dni? Zaopatrzyłam już moich małoletnich w kilka innych fajnych rzeczy, które są tanie i pomysłowe. Jak się sprawdzą to napiszę o nich. Także stay tuned!

Zestawy magnesów i wypiekanek do samodzielnego zrobienia w domu - Co robić z dzieckiem w domu? 2 pomysły nie tylko na czas epidemii

PS: W tym trudnym czasie życzę Wam dużo zdrowia, wytrwałości, cierpliwości i siły. Bądźmy dla siebie życzliwi, troszczmy się o siebie i swoich najbliższych i dbajmy o swoją odporność. A w przypadku jakiejkolwiek infekcji polecam te wpisy:

Zioła lecznicze na przeziębienie

Naturalne oleje i olejki - 7 skutecznych zastosowań

PS 2: A Wy jak sobie radzicie zostając z dziećmi w domu? Macie jakieś własne patenty? Podzielcie się nimi tutaj!

Uściski!
Sylwia

PS: Chcesz dostawać moje artykuły prosto na swoją skrzynkę mailową? Zapisz się do mojego newslettera – gwarantuję dużo wartości, bez zbędnego tracenia czasu.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *