fbpx
Kobieta siedząca na łące pełnej kwiatów i patrząca w lustro. - Afirmacje kluczem do równowagi w życiu

Afirmacje kluczem do równowagi w życiu

Afirmacje to powtarzanie określonych słów, by przyciągnąć do nas to, czego pragniemy oraz by wzmacniać nasze poczucie własnej wartości. Ale nie są to jedyne korzyści wynikające z afirmacji. Mianowicie, pozwalają na łatwiejsze radzenie sobie z trudnościami codziennego życia. I właśnie to sprawia, że są kluczem do zachowania / budowania równowagi w życiu.

Wg Wikipedii afirmacja to zdania wpływające na przekonywaniu siebie w myślach na swój własny temat. Afirmacja polega zazwyczaj na powtarzaniu pozytywnych twierdzeń na temat własnej osoby, co ma prowadzić do identyfikacji z ich treścią (1).

Życie każdej z nas jest pełne wyzwań. Ogarniamy pracę (we własnej firmie lub na etacie), dzieci, dom, często także partnera. Jestem za równouprawnieniem kobiet i mężczyzn oraz za tym, by obowiązki domowe były dzielone po połowie, ale na chwilę obecną daleko polskiemu społeczeństwu do ideału. Co może nam, kobietom pomóc w tych codziennych zmaganiach? Co może sprawić, że osiągnięcie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym będzie możliwe?

Tym czymś mogą być afirmacje.

Dlaczego? Ponieważ gdy o czymś myślisz intensywnie i powtarzasz dane słowa w myślach, zaczynasz to do siebie przyciągać. Może Ci się wydać, że to bullshit. Masz do tego pełne prawo. Jednak nie bez powodu książki o afirmacjach typu „Potęga podświadomości” i „Sekret” to bestsellery. Jeśli nie wierzysz – spróbuj. Nic Cię to nie kosztuje, a może się okazać bardzo pomocne. Ja stosuję afirmacje od wielu lat i z ręką na sercu mówię, że działają.

Równowaga w życiu i pracy - jak ją znaleźć? 

Poranek nie taki straszny

Co sobie myślisz, kiedy budzisz się rano? „O matulu, znowu zaspałam!”? A może „Czy oni muszą tak się kłócić z samego rana?!”? Lub „O nie, znów będę ich musiała ściągać z łóżek…”? A gdybyś tak zaczęła dzień od zdań, które widzisz na grafice poniżej? Zobaczysz, że wtedy poranek i cały dzień będą wyglądać zupełnie inaczej – lepiej, milej, cieplej. Sprawdź sama.

Mi pomagają powtarzane rano słowa „To będzie dobry dzień”, „Wszyscy jesteśmy dla siebie mili”, „Wszyscy mamy dobre humory”, „To będzie udany dzień”. Z takim nastawieniem łatwiej mi stawić czoła wszelkim porannym, małym kataklizmom typu „nie mogę znaleźć mojej ulubionej spinki”, „mamo, zostały mi tylko jedne, niewygodne skarpetki”, „za 5 min musisz być w szkole” itp 😅

Poranne afirmacje - Afirmacja kluczem do równowagi w życiu.
Grafika od @maisiesghost.

Tłumaczenie:

Poranne afirmacje:

 • Będę obecna w każdej chwili.
 • Mogę tylko dać z siebie wszystko.
 • Wolno mi chronić mój pokój.

Poniedziałek to nowy piątek

Nie lubisz poniedziałków? To jest w zupełności ok! A jak możesz umilić sobie poniedziałek? Jadąc/idąc do pracy lub pijąc pierwszą, poranną kawę nie wyciągaj swojego smartfona, by kolejny raz zatopić się w potoku Instagrama, Facebooka lub innego portalu społecznościowego. Zamiast tego zatop się w… swoich myślach. I powtarzaj jak mantrę afirmacje z tej grafiki. Dzięki temu nastroisz się pozytywnie na tydzień, który właśnie się rozpoczął i poczujesz radość zarezerwowaną do tej pory tylko dla weekendu. Myśli i słowa mają moc!

Tłumaczenie:

Afirmacje na początek tygodnia:

 • Wstanie z łóżka i rozpoczęcie nowego dnia może być radosne.
 • Sprawię, że dzisiejszy dzień będzie wspaniały.
 • Mogę kontrolować tylko to, co mogę kontrolować.
 • Dziś jest świetny dzień, by być najlepszą wersją samej siebie.
 • Poradzę sobie ze wszystkim w tym tygodniu.
 • Jestem elastyczna.
 • Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć co przyniesie mi ten tydzień.
 • Dziś mogę wywrzeć pozytywny wpływ na życie innej osoby.

SELF-LOVE

Jesteś wyjątkowa i ważna ❤️ Pamiętaj o tym. Każda z nas przeżywa trudne chwile. Jedne trwają krótko, inne – dłużej. Jak sobie pomóc w takiej sytuacji? Zastosuj poniższe sposoby i sprawdź czy Ci pomogą. To nie jest recepta na każde nieszczęście, ale wypróbowanie tych sposobów nic Cię nie kosztuje. A może się okazać, że jeden z nich (lub więcej?) będzie pomocny.

Mi bardzo pomaga pozytywne mówienie do siebie. Staję przed lustrem i powtarzam sobie, że jestem wartościowa, mogę, potrafię i chcę zrobić daną rzecz. A gdy robię kolejny trening, który jest cholernie ciężki, cały czas powtarzam sobie, że jestem silna i twarda. I wiesz co? To działa.

Sposoby na uspokojenie - Afirmacja kluczem do równowagi w życiu.
Grafika od @maisiesghost.

Tłumaczenie:

Sposoby na uspokojenie:

 • Mów do siebie w pozytywny sposób.
 • Weź prysznic lub kąpiel.
 • Wyśpij się.
 • Posłuchaj muzyki.
 • Medytuj i nawadniaj się.
 • Weź kilka głębszych wdechów.
5 sposobów na relaks dla zmęczonej mamy

Wojowniczka

Każda kobieta to wojowniczka. Tylko niektóre z nas jeszcze o tym nie wiedzą. Co możesz zrobić, by lepiej się czuć we własnym ciele? Być bardziej pewną siebie? Znaleźć w sobie siłę do walki? Pamiętaj o tych rzeczach:

Tłumaczenie:

Do zapamiętania:

 • Bądź czuła dla swojego ciała – każda Twoja krągłość, fałdka i dołeczek sprawiają, że jesteś wyjątkowa.
 • Wzmacnianie kobiecości to tłumienie zazdrości poprzez celebrowanie swoich różnic.
 • Sposób, w jaki mówisz do siebie jest ważniejszy niż myślisz.
 • Nawet najbardziej pewne siebie kobiety doświadczają niepewności i lęku.
 • Porównywanie jest złodziejem radości.
 • Nigdy nie jesteś zbyt mała, by zabrać głos i podzielić się swoją opinią.
Powrót do formy po ciąży - zadbaj o te 5 rzeczy

Stop – skup się

Żyjemy w bardzo szybko zmieniającej się rzeczywistości. Każdej doby dociera do nas pierdyliard informacji. Dlatego nasz mózg filtruje przychodzące dane zostawiając sobie tylko te, które są dla nas na prawdę ważne. Wiem, że nie zapamiętasz z tego wpisu wszystkiego. Może nawet nie przeczytasz całego. Ale jeśli chcesz zapamiętać jedną rzecz z tego wpisu, niech to będą te 3 krótkie afirmacje z grafiki poniżej. Wydrukuj je, zrób screena lub zdjęcie i trzymaj pod ręką, byś mogła do nich sięgnąć w każdej chwili zwątpienia.

Codzienna afirmacja - Afirmacja kluczem do równowagi w życiu.
Źródło: @myselflovesupply

Tłumaczenie:

Dziś pamiętaj o tym, że:

 • Jesteś zdolna.
 • Jesteś wartościowa.
 • Zasługujesz na to.

Ściskam Cię mocno ❤️


Sylwia Sylwia Miłosz - autorka bloga Dwoje na głowie, przedsiębiorczyni, marketingowiec

PS: Chcesz dostawać moje artykuły prosto na swoją skrzynkę mailową? Zapisz się do mojego newslettera – gwarantuję dużo wartości, bez zbędnego tracenia czasu.

.

Źródła zdjęć (w kolejności wyświetlania):
1. https://unsplash.com/@veronezcaroline
2. @maisiesghost
3. @simplysophiedesigns
4. @maisiesghost
5. @simplysophiedesigns
6. @myselflovesupply

Źródła:
1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Afirmacja_(psychologia)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *